موسسه گارتنر | شرکت گارتنر

شرکت گارتنر یک شرکت فعال تحقیقات و مشاوره در زمینه فناوری اطلاعات است.

موسسه گارتنر در سال ۱۹۷۹ توسط جیدی‌یِن گارتنر (Gideon Gartner) تأسیس شده و دفتر مرکزی‌اش در ایالت کانکتیکات (کانتیکت) آمریکاست.

لازم به ذکر است که شرکت گارتنر در بیش از هشتاد کشور در نقاط مختلف جهان از جمله اروپا، آسیای جنوب شرق، ژاپن و خاورمیانه نیز دفتر دارد.

گارتنر با حدود ۱۵۰۰۰ کارمند و بیش از سه میلیارد دلار قرارداد سالیانه، دارای ساختار سهامی عام است و سهم آن در بازارهای بورس‌ جهان معامله می‌شود.

شرکت گارتنر – که قبلاً گروه گارتنر نامیده می‌شد – بخش عمده‌ی درآمد خود را از حوزه‌ی تحقیقات کسب می‌کند. مشاوره به شرکتها و برگزاری رویدادها به ترتیب دومین و سومین منبع درآمد این شرکت محسوب می‌شوند.

فعالان مدیریت و کسب و کار، گارتنر را معمولاً به خاطر دو ابزاری که در زمینه ارزیابی و تحلیل تکنولوژی ارائه کرده است می‌شناسند.

ابزار اول، Magic Quadrant است که ابزاری ترسیمی است و به کمک آن می‌توان پیشرفت و جایگاه شرکتهای مختلف را در حوزه‌ی تکنولوژی ترسیم و ارزیابی کرد.

ابزار دوم، هایپ سایکل (Hype Cycle) یا چرخه گارتنر است که چرخه عمر تکنولوژی‌های مختلف و شیوه‌ی رواج یافتن تب تکنولوژی و فروکش کردن آن را نمایش می‌دهد.

[ مطلب مرتبط: چرخه هایپ گارتنر ]

دفتر مرکزی شرکت گارتنر در کانکتیکات آمریکا

لینک مرتبط: گزارش مالی شرکت گارتنر (آخرین فصل ۲۰۱۷)

سایت پاسخ نامه – که در حال مطالعه‌ی آن هستید – به نوعی واژه‌نامه‌ی جنبی مجموعه‌ی آموزشی متمم است. در صورتی که به توسعه فردی علاقه‌مند هستید می‌توانید فهرست درس‌ها و نقشه‌راه‌های یادگیری متمم را بررسی کرده یا این‌که سرفصل‌های دوره MBA آنلاین ما را ببینید.

فهرست درس‌ها    اطلاعات | ثبت‌نام
 
 
 
بهترین پاسخ