دوره آموزشی برندسازی شخصی (کلیک کنید)

امی کادی (Amy Cuddy) کیست؟

امی کادی (Amy Cuddy) یک محقق و دانش‌آموخته‌ی روانشناسی اجتماعی است که دوره‌ی کارشناسی ارشد و دکترای خود را در دانشگاه پرینستون گذرانده و هم‌اکنون در دانشگاه هاروارد مشغول تدریس است.

اِمی کادی را در بیرون فضای دانشگاهی بیشتر به خاطر سخنرانی او که در سایت تد منتشر شده می‌شناسند و شاید یکی از علت‌های اینکه در مقایسه با همکاران خود، از اقبال عمومی بالاتری هم برخوردار است همین باشد.

اِمی کادی یا آمی کادی - محقق در حوزه زبان بدن و روانشناسی اجتماعی

مشهورترین کار مطالعاتی او، به عنوان Power Posing یا ژست قدرت است.

به این معنا که اگر ما در ظاهر، فرم بدن و ژست‌ها و حالت خود را مشابه فردی که اعتماد به نفس بالایی دارد و در موضع قدرت است و نسبت به محیط تسلط دارد قرار دهیم، فیزیولوژی بدن ما و حتی ترشحات هورمونی ما و در نهایت برداشت ذهنی ما نسبت به خودمان هم تغییر می‌کند (+).

امی کادی بر اساس همین مطالعات و تحقیقات مشابه، در سال ۲۰۱۵ کتابی تحت عنوان Presence هم منتشر کرد که به اصول و تکنیک‌های حضور موثرتر در جلسات می‌پردازد.

اگر چه سایر تحقیقاتی که در بررسی مطالعات او انجام شده‌اند، در برخی از جزئیات (خصوصاً ترشحات هورمونی) با او اختلافاتی دارند، اما اکثر تحقیقات، این مسئله را که فرم ظاهری بدن و ژست‌های فیزیکی و بیرونی ما تاثیراتی مهم و قابل تشخیص در حالات درونی ما دارند اتفاق نظر داشته‌اند.

سایت پاسخ نامه - که در حال مطالعه ی آن هستید - به نوعی واژه نامه ی جنبی مربوط به مجموعه‌ی آموزشی متمم است. در صورتی که علاقه‌مند باشید می‌توانید فهرست درس‌ها و نقشه راه های یادگیری متمم را بررسی کرده یا اینکه صرفاً سرفصل های دوره MBA آنلاین ما را مرور کنید.

 
بهترین پاسخ