برنه براون (برنی براون)

برنه براون (Brené Brown) نویسنده، سخنران و مدرس دانشگاه است و معمولاً نوشته‌ها و سخنرانی‌هایش را به موضوعات شرم، شجاعت، اعتماد و آسیب پذیری اختصاص می‌دهد.

براون متولد ۱۹۶۵ است و از مقطع کارشناسی تا دکترا در رشته‌ی مددکاری اجتماعی (Social Work) تحصیل کرده است. او هم‌اکنون در کالج مددکاری اجتماعی دانشگاه هیوستون تدریس می‌کند (+).

برنه براون معمولاً خود را به عنوان محقق و داستان‌گو (Researcher & Storyteller) معرفی می‌کند. اما واقعیت این است که سخنران، نویسنده و مدرس (به همین ترتیب) توصیف دقیق‌تری از فعالیت‌های او ارائه می‌دهد.

او چند کتاب نوشته که مخاطبان از آن‌ها بسیار استقبال کرده‌اند و همگی در فهرست کتابهای پرفروش قرار دارند:

برنه براون

براون اگر چه معمولاً از واژه‌هایی مانند «تحقیقات من» و «مقالات من» استفاده می‌کند و در دانشگاه هم عنوان «Research Professor» را در اختیار دارد، اما مقالاتش بسیار معدود و محدود هستند و در صفحه‌ی معرفی‌اش در دانشگاه هم، به هیچ مقاله‌ای اشاره نشده است. حتی به نظر می‌رسد چندان هم اهل خواندن مقالات دانشگاهی نیست. چون به ندرت به مقالات تحقیقاتی ارجاع می‌دهد.

بیشتر حرف‌ها و کتابهای برنه براون ترکیبی از سخنان و کتاب‌های دیگران و برداشت‌های شخصی خود اوست.

با این حال، او روایت‌گر خوبی است و صحبت‌ها و توصیه‌هایش هم با عقل سلیم (Common Sense) همخوان است. به همین علت، مخاطبان به شدت از حرف‌هایش استقبال می‌کنند و توصیه‌هایش را می‌پذیرند.

برنه براون بخشی از شهرت خود را مدیون سخنرانی‌‌اش با عنوان «قدرت آسیب‌پذیری» در TEDx است که بیش از ۵۰ میلیون بار دیده شده و جزو پربازدیدترین ویدئوهای تد محسوب می‌شود.

تذکر: با وجودی که نام او را در فارسی به صورت «برنه براون» می‌نویسند و می‌خوانند، اگر بخواهید نام براون را به شکل اصلی تلفظ کنید «برنِی» درست است.

سایت پاسخ نامه – که در حال مطالعه‌ی آن هستید – به نوعی واژه‌نامه‌ی جنبی مجموعه‌ی آموزشی متمم است. در صورتی که به توسعه فردی علاقه‌مند هستید می‌توانید فهرست درس‌ها و نقشه‌راه‌های یادگیری متمم را بررسی کرده یا این‌که سرفصل‌های دوره MBA آنلاین ما را ببینید.

فهرست درس‌ها    اطلاعات | ثبت‌نام
 
 
 
بهترین پاسخ