دوره آموزشی برندسازی شخصی (کلیک کنید)

دارسی دینوچی: پیشنهاددهنده اصطلاح Web 2.0

اگر چه هر جا نام وب ۲ را بخوانید و بشنوید، نام خانم دارسی دینوچی را هم خواهید شنید، اما در مورد خود او مطالب زیادی یافت نمی‌شود.

دارسی دینوچی کسی است که در سال ۱۹۹۹ در مقاله‌ای به نام آینده‌ی تکه تکه (Fragmented Future) اصطلاح Web 2.0 را پیشنهاد کرد و توضیح داد که آینده‌ی وب، با آنچه در حال حاضر (سال نگارش مقاله) می‌بینیم متفاوت خواهد بود.

شاید بتوان گفت در دورانی که بی‌سوادی دیجیتال رایج و مقبول و معقول بود، او از نخستین کسانی بود که برای ترویج سواد دیجیتال تلاش می‌کرد.

دارسی دینوچی ظاهراً علاقه‌ای به نام و شهرت ندارد. وبسایت دینوچی، یک صفحه‌ی ساده‌ی HTML است که در آن چند کلمه بیشتر نوشته نشده.

او که می‌داند کسی برای زندگینامه‌ی او به آنجا سر نزده و هر کس به آنجا سر می‌زند احتمالاً دنبال نسخه‌ای از مقاله‌‌ی اوست. به همین علت، لینکی در آن مقاله در صفحه‌ی او قرار داده شده است.

خانم دارسی دینوچی - کسی که اصطلاح نسل دوم وب یا وب ۲ را پیشنهاد داد

دینوچی، سالها به عنوان یک مشاور فریلنسر کار کرده است و جالب است که رزومه‌اش را به دو قسمت قبل از وب و بعد از وب تقسیم می‌کند.

او در سال ۱۹۹۵ و ۱۹۹۶ که هنوز دنیای وب بسیار جوان بود، مسئولیت پورتال شرکت Netscape را بر عهده داشت و بارها در طول عمر کاری‌اش، به صورت انفرادی به کار طراحی تجربه کاربری یا User Experience پرداخته است.

دارسی دینوچی اخیراً مدتی است که دوباره کار سازمانی را در شرکتی به نام Ammunition Group آغاز کرده است.

سایت پاسخ نامه – که در حال مطالعه‌ی آن هستید – به نوعی واژه‌نامه‌ی جنبی مجموعه‌ی آموزشی متمم است. در صورتی که به توسعه فردی علاقه‌مند هستید می‌توانید فهرست درس‌ها و نقشه‌راه‌های یادگیری متمم را بررسی کرده یا این‌که سرفصل‌های دوره MBA آنلاین ما را ببینید.

فهرست درس‌ها    اطلاعات | ثبت‌نام
 
 
 
بهترین پاسخ